Ntfs Drive Protection Kullanımı

ndp1Koruma uygulamasındaki 1. ve 2. adımı yapmadan bu ayarlara başlamayın. Virüs bulaşmış flash diske koruma koymak ve “güvenlik erişim izinleri” ayarını programla yapmak için “Ntfs drive protection” zip’li dosyayı bu linkten bilgisayarınıza indirip masaüstünde klasöre açarak “DriveProtect.exe”yi çalıştırınız. (flash disk içinde çalıştırmayın) Programın sayfası sordum.org/8117

Bilgisayarda takılı birden fazla flash disk varsa “Hedef Sürücü:“den koruma koyacağımız flash diski seçin. Görüntüde olduğu gibi.

Usb disk takılı değilse “Çıkarılabilir Sürücü Bulunamadı” uyarısı verir. Ayrıca ikincil (örn:D) sabit disk koruması yapmak istenirse “Tüm Sürücüleri Göster” kutucuğu işaretlenmelidir. Program sadece (C) sistem diskini göstermez. 

ndp2Sonra, ekran görüntüsünde olduğu gibi kırmızı ok işaretli “Korumayı Aç” tıklanarak işlem tamamlanır. Yeşil ok işaretli kilit kapalı duruma gelecektir. Artık flash belleğimiz korumalı olmuştur.

Not: Bu işlem yapılırken “Korumasız Dosya ve Klasör Listesi” ile “Tüm Dosyaların İzinlerini Sıfırla” kutucukları boş bırakılacak. Diğer ayarları karıştırmayınız.

* * *

Şimdi 4. adımdan devam edebilirsiniz »

Sivrihisar İlçesinin Köklü Ailelerinden Sevimbay Sülalesi Soy Ağacı Web Sitesi

sulale-sema-wid

Duyurular

Facebook Sayfa

sulale-logo
Sitemizde yer alan yazılar, resimler, tasarım ve düzenlemeler http://sevimbay.net/’in izni olmaksızın ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. Lütfen emeğe saygı gösterelim... Copyright © 2015