Yediyüz Yıllık Soyağacı

 

Konya’da yaşayan Hasan Yılmaz; dedelerinin sürdürdüğü ve babasından miras kalan, sülalesinin 700 yıl öncesine dayanan soy ağacı çalışmasını devam ettirdi.

20 yıl süren araştırma sonrasında 4 metrelik özel bir kağıda 700 yıllık soy ağacını çıkaran Hasan Yılmaz, Amacının; çocuklarına ve onlardan sonra gelecek nesillere ne olduklarını, atalarının kim olduğunu bildiren bir kültürel miras bıraktığını ifade etti.

Böyle bir çalışmanın bugüne kadar yapılmadığını söyleyen Hasan Yılmaz: “Dağılıp giden akrabalarımızı, nerede yaşadıklarını bizzat yerlerinde gidip araştırdım. Uzun uğraş verdiğim çalışmamın rekorlar kitabına girmesini istiyorum. Umarım başarırım” diye konuştu.

* * *

 

Bir kimsede uygun bir cevher varsa Eğitimin ona etkisi olur. Cevheri kötü olan demiri Hiç bir cila iyi hale getiremez – Sadi Şirazi

eml

About the author

Admin

Sivrihisar İlçesinin Köklü Ailelerinden Sevimbay Sülalesi Soy Ağacı Web Sitesi

sulale-sema-wid

Duyurular

Facebook Sayfa

sulale-logo
Sitemizde yer alan yazılar, resimler, tasarım ve düzenlemeler http://sevimbay.net/’in izni olmaksızın ve kaynak belirtilmeksizin kopyalama ve kullanımı yapılamaz. Lütfen emeğe saygı gösterelim... Copyright © 2015