Yasin Bağışlama Duası

– KISA BAĞIŞLAMA DUASI –

Eûzü billahi mineş-şeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Elhamdülillahi Rabbil’ âlemin, vessalatü vesselamü ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaîn.

Ey bağışlaması bol olan ulu Allah’ım! Varlığın ve birliğin hürmetine, azamet-i şanın hürmetine ve sevgili habibin hürmetine bizleri bağışla, lütuf ve kereminle günahlarımızı mağfiret eyle. Okumuş olduğumuz Kur’anı Kerim’i, Yasin-i Şerifi, Tebareke, ve diğer sûreleri, yüce katında kabul eyle.

Bunlardan hasıl olan ecir ve sevabı evvelen bizzat, hulasa-i mevcudat, fahr-ül Alemin Muhammed Mustafa aleyhissalâtu vesselam efendimizin aziz, münevver, ruhu tayyibelerine ve bütün Peygamberlere (Aleyhimüsselam), Ashabı kirama, Evliyalara, Şehitlere, ve dini İslam’a hizmet etmiş üstat efendilerimize hediye eyledik, vasıl eyle. Ahirette şefaatlerini, Cennette komşuluğunu cümlemize nasip eyle yâ Rabbi! Âmin.

Gelmiş geçmiş vefat eden cümle ecdadımıza ve kimi kimsesi kalmayıp isimleri unutulmuş ve nesilleri kesilmiş, Müslüman din kardeşlerimize de bağışladık vasıl eyle yarabbi! Âmin.

Allah’ım senden bildiğim ve bilmediğim, şimdi ve gelecekte her türlü iyiliği isterim. Bildiğim ve bilmediğim, şimdi ve gelecekte her türlü şerden sana sığınırım. Senin razı olacağın söz ve ameli lütfetmeni niyaz ederim. Kulun ve Resulün Muhammed (s.a.v.) in senden istediği hayrı diler, sana sığındığı şeylerden sana sığınırım. Benim için yazdığın her şeyin sonunun iyi ve hayırlı olmasını dilerim. Amin.

Rabbimiz, bize dünyada ve ahirette iyilik ver, rahmetinle bizi ateş azabından koru. Şeytanın şerrinden, kıyametin dehşetinden ve cehennemin azabından sana sığınırız. Ecel gelip de kabre konulduğumuzda, Münker ve Nekir suallerine; Rabbin kimdir? diye sorulunca, “Rabbim Allah, Peygamberim Muhammed Mustafa (S.A.V.), Dinim İslam, Kitabım Kur’anı Azimü’ş-Şan, Müslümanım Elhamdülillah” diyerek kolayca cevap verebilmeyi cümlemize nasip eyle.

Evvel-Allah, Âhir-Allah, fi-kalbi beytullah. Son nefesimizde Eşhedü en-Lâ ilâhe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden Abdühü ve Rasûlühü kelime-i şehadet ile ruhumuzu teslim etmeyi nasip eyle Yâ Rabbi! Âmîn.

Vel-Hamdülillahi Rabb’il Alemin. El-Fatiha

***

Daha Uzun Bağışlama Duası için buraya tıklayın!

Yazan/Derleyen: Murat Sevimbay

Not: Yukarıdaki Bağışlama Duası başlıklı yazıyı bütün olarak kopyalayıp hiç bir şekilde kendi web sitenizde veya sayfalarınızda yayınlamayın. Sadece link paylaşabilirsiniz.

PDF DOSYA

    Leave Your Comment

    Your email address will not be published.*